TE1000B39RJ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TE1000B39RJ.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TE, CGS | TE, CGS | TE, CGS | TE, CGS | TE, CGS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 39 Ohms | 39 Ohms | 39 Ohms | 39 Ohms | 39 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1000W | 1000W | 1000W | 1000W | 1000W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±440ppm/°C | ±440ppm/°C | ±440ppm/°C | ±440ppm/°C | ±440ppm/°C |
| MountingFeature | Brackets | Brackets | Brackets | Brackets | Brackets |
| Size/Dimension | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) |