TMK042CG270JC-W.pdf
| Image |
| Fabricant | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 27 pF | 27 pF | 27 pF | 27 pF | 27 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) |