Diodes Incorporated UDZ5V1BF-7
Numéro de pièce
UDZ5V1BF-7
Fabricant
Diodes Incorporated
Catégorie :
Dioden – Zener – Einzeldioden
Emballage
SC-90, SOD-323F
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.UDZ5V1BF-7.pdf
Description
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323F
Product details
1. How to order UDZ5V1BF-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the UDZ5V1BF-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UDZ5V1BF-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UDZ5V1BF-7.
7.How to contact us to get technical supports, such as UDZ5V1BF-7 pin diagram, UDZ5V1BF-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 5.1 V 5.1 V 5.1 V 5.1 V 5.1 V
Supplier Device Package 2 µA @ 1.5 V 2 µA @ 1.5 V 2 µA @ 1.5 V 2 µA @ 1.5 V 2 µA @ 1.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 950 mV @ 10 mA 950 mV @ 10 mA 950 mV @ 10 mA 950 mV @ 10 mA 950 mV @ 10 mA