URG2012L-472-L-T05.pdf
| Image |
| Fabricant | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu |
| Series | URG | URG | URG | URG | URG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms |
| Tolerance | ±0.01% | ±0.01% | ±0.01% | ±0.01% | ±0.01% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |