V14X250E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V14X250E.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Xtreme Varistor | Xtreme Varistor | Xtreme Varistor | Xtreme Varistor | Xtreme Varistor |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| MaximumDCVolts | 320 V | 320 V | 320 V | 320 V | 320 V |
| VaristorVoltage(Min) | 351 V | 351 V | 351 V | 351 V | 351 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 390 V | 390 V | 390 V | 390 V | 390 V |
| VaristorVoltage(Max) | 429 V | 429 V | 429 V | 429 V | 429 V |
| Current-Surge | 10 kA | 10 kA | 10 kA | 10 kA | 10 kA |
| Energy | 195J | 195J | 195J | 195J | 195J |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance@Frequency | 700 pF @ 1 kHz | 700 pF @ 1 kHz | 700 pF @ 1 kHz | 700 pF @ 1 kHz | 700 pF @ 1 kHz |