VJ2008A391KXUSTX2.pdf
| Image |
| Series | VJ | VJ | VJ | VJ | VJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 390 pF | 390 pF | 390 pF | 390 pF | 390 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 250VAC | 250VAC | 250VAC | 250VAC | 250VAC |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | X2 | X2 | X2 | X2 | X2 |
| Applications | Safety | Safety | Safety | Safety | Safety |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.200 L x 0.080 W (5.08mm x 2.03mm) | 0.200 L x 0.080 W (5.08mm x 2.03mm) | 0.200 L x 0.080 W (5.08mm x 2.03mm) | 0.200 L x 0.080 W (5.08mm x 2.03mm) | 0.200 L x 0.080 W (5.08mm x 2.03mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) |