Torex Semiconductor Ltd XC9141A28C0R-G
Numéro de pièce
XC9141A28C0R-G
Fabricant
Torex Semiconductor Ltd
Catégorie :
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Emballage
6-XFBGA, WLBGA
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.XC9141A28C0R-G.pdf
Description
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Product details
1. How to order XC9141A28C0R-G on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the XC9141A28C0R-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9141A28C0R-G?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series XC9141 XC9141 XC9141 XC9141 XC9141
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost Boost Boost
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz