XCSE741214.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XCSE741214.
| Image |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | XCSE | XCSE | XCSE | XCSE | XCSE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC), 550mA (DC) | 3A (AC), 550mA (DC) | 3A (AC), 550mA (DC) | 3A (AC), 550mA (DC) | 3A (AC), 550mA (DC) |
| VoltageRating | 120VAC, 125VDC | 120VAC, 125VDC | 120VAC, 125VDC | 120VAC, 125VDC | 120VAC, 125VDC |
| Voltage-Supply | - | - | - | - | - |
| HoldingForce | 204kgf | 204kgf | 204kgf | 204kgf | 204kgf |
| Features | - | - | - | - | - |
| MustOperate | - | - | - | - | - |
| MustRelease | - | - | - | - | - |
| ConduitThreadSize | M20 x 1.5 | M20 x 1.5 | M20 x 1.5 | M20 x 1.5 | M20 x 1.5 |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 40°C | -25°C ~ 40°C | -25°C ~ 40°C | -25°C ~ 40°C | -25°C ~ 40°C |