YAGEO YC104-JR-0756RL
Numéro de pièce
YC104-JR-0756RL
Fabricant
YAGEO
Catégorie :
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Emballage
0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.YC104-JR-0756RL.pdf
Description
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0602
Product details
1. How to order YC104-JR-0756RL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the YC104-JR-0756RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YC104-JR-0756RL?
Fabricant YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series YC104 YC104 YC104 YC104 YC104
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 56 56 56 56 56
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 31mW 31mW 31mW 31mW 31mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm) 0.055 L x 0.024 W (1.40mm x 0.60mm)