2100LL-101-H-RC.pdf
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 2100LL | 2100LL | 2100LL | 2100LL | 2100LL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal |
| Material-Core | Sendust | Sendust | Sendust | Sendust | Sendust |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% |
| CurrentRating(Amps) | 4.3 A | 4.3 A | 4.3 A | 4.3 A | 4.3 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 36mOhm Max | 36mOhm Max | 36mOhm Max | 36mOhm Max | 36mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |