3M 8898-18MMX55M
Numéro de pièce
8898-18MMX55M
Fabricant
3M
Catégorie :
Klebeband
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.8898-18MMX55M.pdf
Description
BLU 18 MM X 55 M BULK
Product details
1. How to order 8898-18MMX55M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 8898-18MMX55M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8898-18MMX55M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8898-18MMX55M.
Image 8898 8898-18MMX55M 8898-48MMX55M
Numéro de pièce 8898 8898-18MMX55M 8898-48MMX55M
Fabricant 3M 3M 3M
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series Scotch® 8898 Scotch® 8898 Scotch® 8898
ProductStatus Active Active Active
TapeType Box Sealing Box Sealing Box Sealing
BackingCarrier Polypropylene Film Polypropylene Film Polypropylene Film
Thickness 0.0046 (4.6 mils, 0.117mm) 0.0046 (4.6 mils, 0.117mm) 0.0046 (4.6 mils, 0.117mm)
Thickness-Adhesive 0.0003 (0.3 mils, 0.008mm) 0.0003 (0.3 mils, 0.008mm) 0.0003 (0.3 mils, 0.008mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0043 (4.3 mils, 0.110mm) 0.0043 (4.3 mils, 0.110mm) 0.0043 (4.3 mils, 0.110mm)
Width 0.71 (18.00mm) 0.71 (18.00mm) 0.71 (18.00mm)