Bourns Inc. CMP0805-FX-10R0ELF
Numéro de pièce
CMP0805-FX-10R0ELF
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
0805 (2012 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CMP0805-FX-10R0ELF.pdf
Description
RESHIGHPOWER 0805 10R 1% 1/2W TC
Product details
1. How to order CMP0805-FX-10R0ELF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CMP0805-FX-10R0ELF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMP0805-FX-10R0ELF?
Image CMP0603-FX-3300ELF CMP0805-FX-10R0ELF CMP0805-FX-1002ELF CMP0805-FX-1004ELF CMP1206-FX-10R0ELF
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CMP CMP CMP CMP CMP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)