Central Technologies CTSPMA4020F-1R0M
Numéro de pièce
CTSPMA4020F-1R0M
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTSPMA4020F-1R0M.pdf
Description
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED 1.0UH
Product details
1. How to order CTSPMA4020F-1R0M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTSPMA4020F-1R0M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTSPMA4020F-1R0M?
Image CTSPMA4020F-4R7M CTSPMA4020F-1R5M CTSPMA4020F-2R2M CTSPMA4020F-1R0M CTSPMA4020F-3R3M
Numéro de pièce CTSPMA4020F-4R7M CTSPMA4020F-1R5M CTSPMA4020F-2R2M CTSPMA4020F-1R0M CTSPMA4020F-3R3M
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTSPMA4020F CTSPMA4020F CTSPMA4020F CTSPMA4020F CTSPMA4020F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A
Current-Saturation(Isat) 9.5A 9.5A 9.5A 9.5A 9.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz