XP Power MHP1000PS48
Numéro de pièce
MHP1000PS48
Fabricant
XP Power
Catégorie :
AC-DC-Wandler
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MHP1000PS48.pdf
Description
AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Product details
1. How to order MHP1000PS48 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MHP1000PS48 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHP1000PS48?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHP1000PS48.
Image MHP1000PS48 MHP1000PS28 MHP1000PS12 MHP1000PS24 MHP1000PS36
Numéro de pièce MHP1000PS48 MHP1000PS28 MHP1000PS12 MHP1000PS24 MHP1000PS36
Fabricant XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Box Box Box Box Box
Series MHP (1000W) MHP (1000W) MHP (1000W) MHP (1000W) MHP (1000W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 21 A 21 A 21 A 21 A 21 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 1000W 1000W 1000W 1000W 1000W
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 85% 85% 85% 85% 85%