Bourns Inc. PM0805-27NM-RC
Numéro de pièce
PM0805-27NM-RC
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
0805 (2012 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PM0805-27NM-RC.pdf
Description
FIXED IND 27NH 600MA 120MOHM SMD
Product details
1. How to order PM0805-27NM-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PM0805-27NM-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM0805-27NM-RC?
Image PM0805-22NM-RC PM0805-R12K-RC PM0805-R22K-RC PM0805-27NM-RC PM0805-68NK-RC
Numéro de pièce PM0805-22NM-RC PM0805-R12K-RC PM0805-R22K-RC PM0805-27NM-RC PM0805-68NK-RC
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series PM0805 PM0805 PM0805 PM0805 PM0805
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Alumina Alumina Alumina Alumina Alumina
Inductance 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm 120mOhm 120mOhm 120mOhm 120mOhm
Q@Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz