Bourns Inc. PM1812-220J-RC
Numéro de pièce
PM1812-220J-RC
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
1812 (4532 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PM1812-220J-RC.pdf
Description
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
Product details
1. How to order PM1812-220J-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PM1812-220J-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM1812-220J-RC?
Image PM1812-101J-RC PM1812-102J-RC PM1812-1R8J-RC PM1812-220J-RC PM1812-4R7J-RC
Numéro de pièce PM1812-101J-RC PM1812-102J-RC PM1812-1R8J-RC PM1812-220J-RC PM1812-4R7J-RC
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series PM1812 PM1812 PM1812 PM1812 PM1812
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.52MHz 50 @ 2.52MHz 50 @ 2.52MHz 50 @ 2.52MHz 50 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz