CUI Inc. PQP1-D12-S15-M
Numéro de pièce
PQP1-D12-S15-M
Fabricant
CUI Inc.
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
8-SMD Module, 5 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PQP1-D12-S15-M.pdf
Description
DC DC CONVERTER 15V 1W
Product details
1. How to order PQP1-D12-S15-M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PQP1-D12-S15-M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PQP1-D12-S15-M?
Image PQP1-D24-S12-M PQP1-D12-S15-M PQP1-D12-S5-M PQP1-D24-S24-M PQP1-D12-S3-M
Numéro de pièce PQP1-D24-S12-M PQP1-D12-S15-M PQP1-D12-S5-M PQP1-D24-S24-M PQP1-D12-S3-M
Fabricant CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series PQP1-M PQP1-M PQP1-M PQP1-M PQP1-M
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 67mA 67mA 67mA 67mA 67mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 80% 80% 80% 80% 80%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.55 L x 0.55 W x 0.36 H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm) 0.55 L x 0.55 W x 0.36 H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm) 0.55 L x 0.55 W x 0.36 H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm) 0.55 L x 0.55 W x 0.36 H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm) 0.55 L x 0.55 W x 0.36 H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm)