Littelfuse Inc. RLD60P017XF
Numéro de pièce
RLD60P017XF
Fabricant
Littelfuse Inc.
Catégorie :
Rückstellbare PTC-Sicherungen
Emballage
Radial, Disc
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RLD60P017XF.pdf
Description
PTC RESET FUSE 60V 170MA RADIAL
Product details
1. How to order RLD60P017XF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RLD60P017XF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLD60P017XF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RLD60P017XF.
Image RLD60P010XF RLD60P017XF RLD60P020XF RLD60P025XF RLD60P030XF
Numéro de pièce RLD60P010XF RLD60P017XF RLD60P020XF RLD60P025XF RLD60P030XF
Fabricant Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series POLY-FUSE®, RLD60 POLY-FUSE®, RLD60 POLY-FUSE®, RLD60 POLY-FUSE®, RLD60 POLY-FUSE®, RLD60
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Polymeric Polymeric Polymeric Polymeric Polymeric
Voltage-Max 60V 60V 60V 60V 60V
Current-Max 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-Hold(Ih)(Max) 170 mA 170 mA 170 mA 170 mA 170 mA
Current-Trip(It) 340 mA 340 mA 340 mA 340 mA 340 mA
TimetoTrip 3 s 3 s 3 s 3 s 3 s
Resistance-Initial(Ri)(Min) 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms
Resistance-PostTrip(R1)(Max) 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms
Resistance-25°C(Typ) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.291 Dia x 0.122 T (7.40mm x 3.10mm) 0.291 Dia x 0.122 T (7.40mm x 3.10mm) 0.291 Dia x 0.122 T (7.40mm x 3.10mm) 0.291 Dia x 0.122 T (7.40mm x 3.10mm) 0.291 Dia x 0.122 T (7.40mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max) 0.500 (12.70mm) 0.500 (12.70mm) 0.500 (12.70mm) 0.500 (12.70mm) 0.500 (12.70mm)