RSZ-053.3/P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSZ-053.3/P.
| Image |
| Numéro de pièce | RSZ-053.3/P |
| Fabricant | Recom Power |
| Package/Case | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Packaging | Tube,Tube |
| Series | ECONOLINE RSZ (1W) |
| ProductStatus | Obsolete |
| Type | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V |
| Voltage-Output1 | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - |
| Voltage-Output3 | - |
| Voltage-Output4 | - |
| Current-Output(Max) | 200mA |
| Power(Watts) | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 70°C |
| Efficiency | 60% |
| MountingType | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.60 L x 0.37 W x 0.35 H (15.2mm x 9.3mm x 9.0mm) |