SNU102K104R-F.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SNU102K104R-F.
| Image |
| Numéro de pièce | SNU202K104R-F | SNU102K104R-F | SNU102K254R-F | SNU202K503R-F | SNU102K504R-F |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SNU | SNU | SNU | SNU | SNU |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -50°C ~ 70°C | -50°C ~ 70°C | -50°C ~ 70°C | -50°C ~ 70°C | -50°C ~ 70°C |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 2.100 L x 1.810 W (53.34mm x 45.97mm) | 2.100 L x 1.810 W (53.34mm x 45.97mm) | 2.100 L x 1.810 W (53.34mm x 45.97mm) | 2.100 L x 1.810 W (53.34mm x 45.97mm) | 2.100 L x 1.810 W (53.34mm x 45.97mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.134 (54.20mm) | 2.134 (54.20mm) | 2.134 (54.20mm) | 2.134 (54.20mm) | 2.134 (54.20mm) |
| Termination | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug |
| LeadSpacing | 0.810 (20.57mm) | 0.810 (20.57mm) | 0.810 (20.57mm) | 0.810 (20.57mm) | 0.810 (20.57mm) |