Bourns Inc. SRP1510CA-5R6M
Numéro de pièce
SRP1510CA-5R6M
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRP1510CA-5R6M.pdf
Description
IND,16.5X15.5X9.7MM,5.6UH20%,28A
Product details
1. How to order SRP1510CA-5R6M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRP1510CA-5R6M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRP1510CA-5R6M?
Image SRP1510CA-150M SRP1510CA-8R2M SRP1510CA-5R6M SRP1510CA-100M SRP1510CA-4R7M
Numéro de pièce SRP1510CA-150M SRP1510CA-8R2M SRP1510CA-5R6M SRP1510CA-100M SRP1510CA-4R7M
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SRP1510CA SRP1510CA SRP1510CA SRP1510CA SRP1510CA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 28 A 28 A 28 A 28 A 28 A
Current-Saturation(Isat) 38A 38A 38A 38A 38A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max
Q@Freq 30 @ 100kHz 30 @ 100kHz 30 @ 100kHz 30 @ 100kHz 30 @ 100kHz
Frequency-SelfResonant 11MHz 11MHz 11MHz 11MHz 11MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz