Bourns Inc. TC03X-2-202E
Numéro de pièce
TC03X-2-202E
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Trimmpotentiometer
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.TC03X-2-202E.pdf
Description
TRIMMER 2K OHM 0.1W J LEAD TOP
Product details
1. How to order TC03X-2-202E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the TC03X-2-202E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC03X-2-202E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC03X-2-202E.
Image TC03X-2-101E TC03X-2-102E TC03X-2-103E TC03X-2-202E TC03X-2-203E
Numéro de pièce TC03X-2-101E TC03X-2-102E TC03X-2-103E TC03X-2-202E TC03X-2-203E
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Tolerance ±25% ±25% ±25% ±25% ±25%
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C