Ohmite 805J7R5E
Numéro de pièce
805J7R5E
Fabricant
Ohmite
Catégorie :
Bedrahtungswiderstände
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.805J7R5E.pdf
Description
RES 7.5 OHM 5% 10W AXIAL
Product details
1. How to order 805J7R5E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 805J7R5E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 805J7R5E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 805J7R5E.
7.How to contact us to get technical supports, such as 805J7R5E pin diagram, 805J7R5E datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 85J82R 83FR392 80F1R5 83J100 83F402
Numéro de pièce 85J82R 83FR392 80F1R5 83J100 83F402
Fabricant Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Acrasil® 80 Acrasil® 80 Acrasil® 80 Acrasil® 80 Acrasil® 80
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 7.5 Ohms 7.5 Ohms 7.5 Ohms 7.5 Ohms 7.5 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 10W 10W 10W 10W 10W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.406 Dia x 1.843 L (10.30mm x 46.80mm) 0.406 Dia x 1.843 L (10.30mm x 46.80mm) 0.406 Dia x 1.843 L (10.30mm x 46.80mm) 0.406 Dia x 1.843 L (10.30mm x 46.80mm) 0.406 Dia x 1.843 L (10.30mm x 46.80mm)