Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W220RJTB
Numéro de pièce
CF1/8W220RJTB
Fabricant
Lumimax Optoelectronic Technology
Catégorie :
Bedrahtungswiderstände
Emballage
Axial
Fiche technique
CF1/8W220RJTB.pdf
Description
Carbon film fixed resistor, 1/8W
Product details
1. How to order CF1/8W220RJTB on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CF1/8W220RJTB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CF1/8W220RJTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF1/8W220RJTB.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series CF CF CF CF CF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
Composition Carbon Film Carbon Film Carbon Film Carbon Film Carbon Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient -500/ +350ppm/°C -500/ +350ppm/°C -500/ +350ppm/°C -500/ +350ppm/°C -500/ +350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)