Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W510KJTB
Numéro de pièce
CF1/8W510KJTB
Fiche technique
CF1/8W510KJTB.pdf
Product details
1. How to order CF1/8W510KJTB on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CF1/8W510KJTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CF1/8W510KJTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF1/8W510KJTB.
Resistance 510 kOhms 510 kOhms 510 kOhms 510 kOhms 510 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
Composition Carbon Film Carbon Film Carbon Film Carbon Film Carbon Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient 0/ -700ppm/°C 0/ -700ppm/°C 0/ -700ppm/°C 0/ -700ppm/°C 0/ -700ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)