Panasonic Electronic Components ERG-2FJP331D
Numéro de pièce
ERG-2FJP331D
Fabricant
Panasonic Electronic Components
Catégorie :
Bedrahtungswiderstände
Emballage
Axial
Fiche technique
ERG-2FJP331D.pdf
Description
RESISTOR FUSING LEADED
Product details
1. How to order ERG-2FJP331D on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ERG-2FJP331D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERG-2FJP331D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERG-2FJP331D.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CC CC CC CC CC
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)