ERO-S2PHF1621.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERO-S2PHF1621.
| Resistance | 1.62 kOhms | 1.62 kOhms | 1.62 kOhms | 1.62 kOhms | 1.62 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm) | 0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm) | 0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm) | 0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm) | 0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm) |