Panasonic Electronic Components ERX-2FJS3R3E
Numéro de pièce
ERX-2FJS3R3E
Fabricant
Panasonic Electronic Components
Catégorie :
Bedrahtungswiderstände
Emballage
Axial
Fiche technique
ERX-2FJS3R3E.pdf
Description
RESISTOR FUSING LEADED
Product details
1. How to order ERX-2FJS3R3E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ERX-2FJS3R3E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERX-2FJS3R3E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERX-2FJS3R3E.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CC CC CC CC CC
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms 3.3 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)