FW10A33R0JA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FW10A33R0JA.
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | FWxxA | FWxxA | FWxxA | FWxxA | FWxxA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms | 33 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.217 Dia x 0.472 L (5.50mm x 12.00mm) | 0.217 Dia x 0.472 L (5.50mm x 12.00mm) | 0.217 Dia x 0.472 L (5.50mm x 12.00mm) | 0.217 Dia x 0.472 L (5.50mm x 12.00mm) | 0.217 Dia x 0.472 L (5.50mm x 12.00mm) |