Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MF1/2W10RFTB.
| Image |
| Package/Case | -55°C ~ 155°C | -55°C ~ 155°C | -55°C ~ 155°C | -55°C ~ 155°C | -55°C ~ 155°C |
| Series | MF | MF | MF | MF | MF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| OperatingTemperature | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.126 Dia x 0.354 L (3.20mm x 9.00mm) | 0.126 Dia x 0.354 L (3.20mm x 9.00mm) | 0.126 Dia x 0.354 L (3.20mm x 9.00mm) | 0.126 Dia x 0.354 L (3.20mm x 9.00mm) | 0.126 Dia x 0.354 L (3.20mm x 9.00mm) |