Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MF2W100RFT.
| Image |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | MF | MF | MF | MF | MF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) |