Yageo MF0207FTE52-4R7
Numéro de pièce
MF0207FTE52-4R7
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MF0207FTE52-4R7.pdf
Description
RES 4.7 OHM 1% 0.6W AXIAL
Product details
1. How to order MF0207FTE52-4R7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MF0207FTE52-4R7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MF0207FTE52-4R7?
Image MF0207FTE52-3R3 MF0207FTE52-1R5 MF0207FTE52-4R7 MF0207FRE52-22K MF0207FTE52-270K
Numéro de pièce MF0207FTE52-3R3 MF0207FTE52-1R5 MF0207FTE52-4R7 MF0207FRE52-22K MF0207FTE52-270K
Fabricant Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Series MF0 MF0 MF0 MF0 MF0
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 4.7 Ohms 4.7 Ohms 4.7 Ohms 4.7 Ohms 4.7 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)